Skracanie adresów URL pomoże czy zaszkodzi SEO?

Strefaa SEO i Skracanie adresów ciągle się zmienia i musisz od czasu do czasu dostosowywać swoją strategię, jeśli nie chcesz aby twoje rankingi miały zły wpływ. Ponieważ treść stanowi dużą część strategii SEO, ważne jest, aby nie przegapić żadnej okazji do prawidłowego jej udostępnienia. Tutaj przydaje się użycie skracaczy adresów URL. Skracacze adresów URL to w zasadzie aplikacje online, które przekształcą zwykły adres URL w krótszą wersję.

Po co używać skracacza adresów URL?

Skracacze adresów URL są pomocne podczas udostępniania treści. Jak wszyscy wiemy, niektóre media społecznościowe, takie jak Twitter, mają limit znaków, więc publikując tweet, musisz być zwięzły i odpowiedni. Korzystanie ze skracacza adresów URL może w ten sposób pomóc w umieszczeniu dokładniejszych informacji o publikowanych treściach zamiast tweeta z naprawdę długim adresem URL. Możliwe jest również oznakowanie adresu URL, aby wiedzieć, czy treść została udostępniona przez firmę lub markę w szczególności.

Skrócone adresy URL mają bardziej estetyczny wygląd

skracanie adresów
skracanie adresów

Skracacze adresów URL są zdecydowanie przydatne, jeśli chodzi o ładowanie adresu URL, szczególnie, jak wspomnieliśmy powyżej, podczas udostępniania treści w mediach społecznościowych. Ale mogą być również przydatne, gdy tworzysz inne rodzaje treści, takie jak reklama drukowana lub infografika, i chcesz wstawić link w ładny sposób. Co więcej, jeśli Twoi czytelnicy używają telefonu komórkowego do przeglądania Twoich treści, będą cieszyć się lepszym doświadczeniem użytkownika, jeśli zobaczą w nim krótszy adres URL.

Skracanie adresów URL mogą być dostarczane z monitorami ruchu

Dla każdego, kto jest ciekawy zachowania ich treści i sposobu, w jaki została odebrana przez użytkowników, niektóre skracacze adresów URL, takie jak dobrze znana Bitly, pozwalają na śledzenie działań związanych z udostępnianiem posta / tweeta w określonym czasie.
Jednak ważne jest, aby sprawdzić, czy te skracacze adresów URL nie są szkodliwe dla SEO. Rzeczywiście, im więcej udostępniasz treści, tym lepiej, a szkoda by było, gdyby ta opublikowana ze skróconym adresem URL nie została rozpoznana przez algorytmy wyszukiwarek.

Jaki wpływ mają skracacze adresów URL na Twoje SEO?

Mogą prowadzić do spamowania i niekończących się przekierowań

Ponieważ skrócone linki ukrywają ostateczne miejsce docelowe, spamerzy najwyraźniej dostrzegli okazję do zrobienia swojej działalności. Potrafią ukrywać szkodliwe linki w skróconych adresach URL, dzięki czemu ludzie trafiają na niepożądane strony internetowe. Ta praktyka powoduje problem, ponieważ powoduje złą reputację skróconych linków, ponieważ osoby, które już doświadczyły spamowania, już nigdy nie będą im ufać. Możesz jednak skorzystać z witryny wyodrębniania linków, takiej jak WhereDoesThisLinkGo, jeśli chcesz się upewnić, zanim klikniesz skrócony adres URL!

Jeśli konfigurujesz łańcuch przekierowań 301, co może się zdarzyć z bardzo uzasadnionych powodów, możesz napotkać kilka problemów związanych z indeksowaniem. Rzeczywiście, Bing i Yahoo niedawno stwierdziły, że łańcuchy przekierowań są zwykle dość trudne do przeszukania, co często może prowadzić do słabego indeksowania lub jego braku.

Skracanie adresów URL przekazuje moc z linków

Serwisy społecznościowe mają zwyczaj umieszczania tagu „NoFollow” w podanych przez nie linkach, aby zapobiec nadużyciom. Jednak nawet jeśli wyszukiwarki przestrzegają tego tagu, nie jest tak w przypadku skracaczy adresów URL, ponieważ powodują one zwarcie w tym procesie. Rzeczywiście, tego typu linki będą następnie śledzone z powrotem przez wyszukiwarki, co oznacza, że ​​pewna wartość ostatecznie przejdzie przez nie. To dobra rzecz dla osób, które często korzystają z mediów społecznościowych w ramach swoich kampanii marketingowych lub po prostu wykorzystują je do udostępniania treści.

Według kilku specjalistów zajmujących się rankingiem wydaje się, że stosowanie skracaczy adresów URL nie wpływa negatywnie na Twoje SEO.
W rzeczywistości skrócone adresy URL są traktowane przez wyszukiwarki jako zwykłe przekierowania 301 i dlatego będą na nie działać. Jak wyjaśnił Matt Cutt z Google w poniższym filmie:

Jeśli spróbujemy zaindeksować stronę i zobaczymy przekierowanie 301 lub stałe, co zrobią prawie wszystkie dobrze działające skracacze adresów URL (takie jak Bitly), przekaże pozycję Page Rank do miejsca docelowego.

Najlepszą taktyką w przypadku skracaczy adresów URL byłaby prawdopodobnie próba udostępniania treści w sposób, który wydaje się jak najbardziej naturalny, co byłoby dobrym połączeniem różnych usług i próbą samodzielnego pisania tweetów lub publikowania aktualizacji tak często, jak to możliwe .

Niektóre zalecenia dotyczące skracania adresów URL

Bitly

Bitly jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych skracaczy adresów URL ze względu na łatwość jego wykorzystania. Umożliwia korzystanie z niestandardowej domeny specyficznej dla Twojej firmy / marki i śledzenie łączy.

TinyUrl

Ta usługa skracania linków jest prawdopodobnie najwcześniejszą, jaka pojawiła się w Internecie. Jako Bitly możesz również dostosować właśnie skrócony adres URL – jeśli żądane dostosowanie jest nadal dostępne.

Fur.ly

Fur.ly jest bardzo przydatny, ponieważ możesz go użyć jako prostego linku lub jeśli chcesz przekształcić grupę linków w skróconą.

GeniusLink

Wersja deluxe skracania linków: Geniuslink nie tylko pozwala skracać linki, ale także pomaga w zarządzaniu lokalizacją, śledzeniem i zarządzaniem inteligentnymi linkami.

Yourls

Wreszcie Yourls pozwala ci odciąć pośredników i samodzielnie uruchomić usługę skracania adresów URL, dzięki czemu możesz je dostosować, jak chcesz.

Co to jest link building i jak wpływa na seo strony?

 

Dodaj komentarz